دپارتمان فیلم سازی | موسسات آموزشی و انتشاراتی بردیا هنر ترنم آوای مهرگان

دوره حرفه ای فیلم سازی

فیلم سازی به فرایند تولید و ساخت یک فیلم که با توجه به یک ایده یا یک رویداد است . برای ایجاد یک فیلم همواره نیاز به فعالیت با افراد زیادی از جمله : بازیگران ، طراحان صحنه و… میباشد.

فیلم‌سازی هم مانند هر کار دیگری مراحل متفاوتی دارد که توسط افراد مختلف انجام می‌گیرد که اگر هرکدام از این مراحل درست انجام نشود یا مسئول آن قسمت کارش را درست انجام ندهد، درنهایت خروجی ما که همان فیلم است، دچار آسیب می‌شود.

پس بهتر است در طی مباحث آموزش فیلمسازی به زبان ساده هرکدام از این مراحل را به‌درستی بشناسیم و سعی کنیم در اجرای قسمت‌های مختلف آن‌ها کوتاهی نکنیم، چون کوتاهی کردن در هر قسمتی از این پروسه‌ی طولانی مدت، صدمات جبران‌ناپذیری به بار می‌آورد که بعضی از آن‌ها دیگر قابل جبران نیستند!

پروسه‌ی فیلم‌سازی را می‌توان در آموزش سینما به زبان ساده به ۳ مرحله‌ی کلی تقسیم کرد که به ترتیب عبارت‌اند از پیش‌تولید، تولید و بعد از تولید (پس‌تولید) که در هر مرحله کارهای معینی توسط افراد خاصی صورت می‌گیرد که برای هرکدام از آن‌ها مدت‌زمانی تعیین می‌شود که در هر فیلم می‌تواند متفاوت باشد. شاید در فیلمی مرحله‌ی پیش‌تولید بیشتر از مراحل دیگر طول بکشد و در فیلمی دیگر مرحله‌ی تولید یا پس‌تولید. به‌هرحال هرکدام از این مراحل مشخصات منحصربه‌فردی دارد .